Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Zajímavosti

Slyšíš ten zvuk, milý Lojzo?

6. ledna 2017 v 18:00 | Kája
,,Slyším... je nudný. Nejsou půltóny moc velké intervaly? Já bych je zkrátil!" odpověděl Alois Hába a dal se do psaní čtvrtónových a šestinotónových skladeb. Vznikla tak například opera Matka. Kvůli Háby museli vyrobit speciální hudební nástroje. Umělci někdy neví coby a proto je studium dějin hudby tak zábavné!

Nejlepší články tohoto blogu

28. prosince 2016 v 14:46 | Kája-20 let
Jelikož jsem na některé své články pyšná, rozhodla jsem se u příležitosti končícího roku sepsat seznam těch, se kterými jsem nejspokojenější. V blízké budoucnosti hodím někam na tento článek odkaz, až promyslím, jak přesně to provedu. Půjde tu přirozeně čistě o můj osobní názor, takže možná s něčím nebudete souhlasit. Mazat rozhodně nic nebudu, ale kdybyste přišli s článkem, který se vám líbil a v seznamu chybí, možná ho tam doplním.

Nejkouzelnější veřejné záchody

20. prosince 2016 v 16:08 | Kája
Blogeři si mysleli, že hlasováním pro TT Tabu místo Poetičnost veřejných záchodů mi zabrání v psaní o toaletách, v tom se však mýlili. Jsem dostatečně zvrhlá a proto dnes volně navazuju na nedávný článek O školních záchodech.

O školních záchodech

15. listopadu 2016 v 21:07 | Kája
Výsledky z ankety o téma týdny mě zklamaly, těšila jsem se, že vyhraje Poetičnost veřejných záchodů. O psaní na tak krásné téma se nemůžu ochudit, i když je to možná pro někoho tabu.

K čemu by mohla sloužit násada od smetáku

12. září 2016 v 15:56 | Kája
V zázemí kina máme vedle skutečně důležitých věcí, jako jsou náplně do bublinkovačů a různé čistící prostředky, také spousta a spousta zbytečností, o kterých mnohdy ani nemáme ponětí, jak se k nám dostaly. Příkladem je obrovská nástěnná mapa Frýdku-Místku, sbírka pochybných sáčkových čajů, tři krabičky cigaret nebo hvězda tohoto článku, násada na smeták.

Zvláštní záseky mé mysli

13. června 2016 v 16:05 | Kája
Stává se vám občas, že vám na chvíli vypne mozek a vy se najednou cítíte být v úplné jiné situace, než ve skutečnosti jste? Já jsem na to skoro odborník. Přečtěte si několik největších a nejdivnějších záseků mysli z poslední doby.

Jsem prostě hvězda!

21. května 2016 v 19:46 | Kája-20 let
Jsem hvězda, každý zná můj blog a každý mě chce pravidelně číst! Každý den ke mně přijde spousta lidí! Věšina z nich přes vyhledávače... Proto vás, tentokrát po celkem krátké době, vítám opět u výčtu nejzajímavějších slovních spojení, která vás dovedla sem, na můj blog.

Další zkušenosti z kina

16. května 2016 v 22:00 | Kája-20 let
Jak už jste určitě postřeli, od loňského září pracuju v 5D kině. Práce s lidma je zajímavá, dokonce i pro mne, introverta. Proto se s vámi už potřetí podělím o pár zkušeností...

Dobrou noc!

3. dubna 2016 v 16:00 | Kája-20 let
Není to tak dávno, co jsem vám povídala o ranních rituálech. Dnes se přehoupneme přes celý den a podíváme se na večer. Spím během pěti minut jako zabitá, nebo se nekonečné hodiny převracím? A co jsem dělala jako dítě, když jsem byla nedobrovolně posílána do postele?

Kde koupit maturitní vysvědčení?

18. března 2016 v 13:00 | Kája-19 let
Jelikož každý den sleduju, odkud ke mně návštěvníci chodí, povedla se mi za uplynulý půlrok nasbírat zase pěkná hromádka perliček. V poslední době se zřejmě bojíte, že neodmaturujete, snažíte se sbalit zvláštní individua a máte chuť na švestky. Nejen tyto problémy řešíte na mém blogu.

Normální lidi vs. já

3. března 2016 v 21:44 | Kája-20 let
Každý se vymyká normálu, každý si něčím připadá úplně jiný než ostatní a možná se kvůli tomu považuje za úplného magora. V čem se od normálních lidí liším já? Čtěte. A pak nezapomeňte v komentářích zmínit svoje odlišnosti.

Harty pard na chodbě

29. února 2016 v 21:47 | Kája-20 let
Zámky mají nepochybně převelice důležitou roli. Nebýt zamknutých dveří, asi bychom nikdy nenašli byt v takovém stavu, v jakém jsme jej opustili. Na druhou stranu by možná ani nám nedělalo problém jen tak vejít k sousedům a vzít si, co se nám zalíbí. Všechno by asi bylo úplně jinak, ale to teď nechme plavat. Chtěla bych vám totiž tímto článkem sdělit, že zamknuté dveře mohou být pěkné zlo. Stačí, když se klíč místo ve vaší kapse nachází za nimi. A nebo když se vám při zamykání z ničeho nic pokazí zámek...

A jak vypadá to vaše?

24. února 2016 v 17:28 | Kája-20 let
Ráno, start dne, pro mne nejlepší čas, jelikož mám energie na rozdávání. Každý člověk má své ranní rituály. Chtěla bych vám přiblížit ty své. Záleží samozřejmě na mnoha okolnostech, jak ráno vypadá, ale dost věcí se dá více či méně zobecnit. Tak se tedy dejte do čtení. Na závěr nezapomeňte napsat, jak jste na tom vy. Máme něco společného?

Zkušenosti z kina

12. února 2016 v 21:30 | Kája-19 let
Jak už jste zřejmě postřehli, od konce září pracuju v 5D kině. Jelikož jsem teď v práci víc než bych chtěla, rychle sbírám další a další zvláštní zážitky. Poprvé jsem se o ně s vámi podělila v prosinci. Podruhé se o ně dělím právě teď!

Blonďatá záhada

6. února 2016 v 16:44 | Kája-19 let
Moje nejlepší kamarádka je blondýna. Moje sestra je taky blondýna. Obě nosí brýle. Obě se mnou chodí na koncerty. Pro ostatní lidi jsou neuvěřitelnou záhadou.

50 odstínů čekání

27. ledna 2016 v 15:30 | Kája-19 let
Opravdu je dnešní doba uspěchaná? Vždyť pořád na něco čekáme! Po krátkém přemýšlení v práci jsem sepsala docela dlouhý seznam. Možná se to ani nezdá, ale čekání na různé věci vypadá úplně jinak.

Jak se z vychrtliny stalo prase

9. ledna 2016 v 10:22 | Kája-19 let
Ačkoli v mikině vypadám pomalu jako kluk, nikdy jsem se svou postavou neměla vážnější problém. Museli bychom být ale asi ve snu, kdybychom chtěli, aby bylo bez problému i okolí. Závidí. Jiný důvod v jejich chování nevidím.

Evidence zákazníků v kině

15. prosince 2015 v 12:45 | Kája-19 let
V Tescu jsem měla během směny tolik zákazníků, že jsem je nebyla schopna počítat více než hodinu (ano, zkoušela jsem to). Díky tomu jsem většinu z nich mohla zařadit do několika kategorií. V kině jich je přirozeně méně, opatřit potraviny je pro lidi přece jen o něco důležitější než vidět krátký film. Vytvořit typologii zákazníků z kina je proto pěkný oříšek. Budeme si tedy dnes vyprávět o konkrétních lidech. Snad každý den mě někdo něčím překvapí.

Studenti světa

3. prosince 2015 v 14:15 | Kája-19 let
Nejlepším způsobem, jak se dokonale procvičit v cizím jazyku, je odjet do zahraničí. Když k tomu nejsou možnosti, je dobré udržovat styk s daným jazykem alespoň nějakým jiným způsobem. Můžeme třeba číst cizojazyčné knihy nebo se dívat na zahraniční seriály v originálním znění. A nebo si můžeme s cizinci vyměňovat e-maily. O tom bych vám dnes chtěla vyprávět.

Jsem vzorná

9. října 2015 v 11:25 | Kája-19 let
Celý život se mi smějou z jednoho prostého důvodu. Teda, abych byla přesná, těch důvodů je mnohem víc, ale dnes nechci rozpitvávat introverzi, plochý hrudník ani lásku k panenkám v jedenácti letech. Zabývat se budeme pouze tím, že jsem strašný vzorňák, chci mít všechno v pořádku a snažím se dodržovat nejrůznější pravidla.
 
 

Reklama


Rubriky