Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Zajímavosti

Naše třída

23. ledna 2011 v 9:49 | Kája-14 let
Včera jsem projížděla archív. Koukla jsem se hlavně na leden 2009, měsíc, kdy jsem začínala blogovat autorsky. Dnes bych řekla, že jsem byla taková šlená blogerka, která nekopíruje. Napsala jsem 56 článků. Dnes jich tam je jen 51. Něco jsem promazala. Například článek s fotkama mne a tak. Víte jak vypadám, občas sem dám nějakou fotku např. z tábora nebo tak, ale tamty články to byly vyloženě galerie mne, jestli chápete, jak to myslím. To je jedno. Mezi články jsem objevila i kratičký článek o moji třídě (zde). Napadlo mě, že napíšu další článek o svoji třídě. Konec konců, je to přece už jiná třída.

Thais Meditation

16. října 2010 v 18:39 | Kája-14 let
Ech. Musím té poťapané Meditaci věnovat článek. Protože já si ji za ten rok prostě nehorázně oblíbila. Protože to je ta skladba, které jsem před rokem vůbec nerozumněla, nechápala jsem, jak ji mám hrát a tak podobně, teď ji naopak mám hodně hodně moc ráda.

Ujíždějící vlaky...

14. září 2010 v 15:59 | Kája-14 let
Píšu na téma SEN. To může znamenat buď ten šílený sen, co se mi v noci zdál, anebo..Nevím, jak přesně mám druhý význam slova vyjádřit. Velké přání?

AUTOŠKOLA národa

29. srpna 2010 v 10:20 | Kája-14 let
Včera byla na ČT1 od půl deváté Autoškola národa. Něco jak předtím bylo Testování národa. Díval se na to někdo? Taťka řekl, že se podívá a bude jim posílat své odpovědi. Chtěl vyhrát ten červený focusek... Řekla jsem si, že se budu dívat taky, že si vyzkouším odpovídat jen tak a porovnávat správné výsledky.

Vajuleczka o Facebooku

19. července 2010 v 9:59 | Kája-14 let
Tento článek je přiřazen k tématu týdne Facebook.
Článek na téma týdne jsem chtěla udělat trošku zajímavější, než jenom nějaké povídání. Stejně už jsem jednou na téma facebook povídala a kdybych psala znovu, bylo by to to samé.  Teď mě ale napadlo, že to udělám formou rozhovoru. Otázky pokládám svoji sestře Valči (=Vajuleczka-vajuleczka.blog.cz).

Takovoučtý článečeq o jedné holčišce

17. července 2010 v 9:23 | Kája-14 let
Nechcínkuju nikoho pomlouvánkovat, a tak tadynky nebudu dávankovat adresku blogísku té šikovňoušqé lůžovoučké holčišty, která písánkuje uplňoučce krásňoučkým stylečkem: všecičko zdrobnělinkuje.
Překlad: Nechci nikoho pomlouvat, a tak tady nebudu dávat adresu blogu té šikovné růžové holky, která píše úplně krásným stylem: všechno zdrobnělinuje.

Nový design

15. července 2010 v 13:38 | Kája-14 let
Taková ta informace, že jsem změnila desgin, je absolutně zbytečná, protože je jasná každému, kdo tady příjde. Změna je to docela veliká, ale ne zas tak moc, jako když jsem měla ten s těma kočičkama (někdy v zimě) a menu jsem měla nahoře a vůbec to bylo celé jiné.

My jsme tady dvě!!!

18. března 2010 v 18:51 | Kája-14 let
Nedávno jsem se dozveděla velice krutou věc. Jsme dvě! No fakt. Přišla jsem na blog k žirafce, přečetla si článek, napsala jsem komentář, vyplnila jméno, web, a odeslala. Najednou se dívám, že tam jsou dva komentáře od Káje za sebou. V první chvíli jsem si řekla, že se to zas nějak zblblo a komentář se odeslal dvakrát. Pak jsem si ale všimla, že v tom prvním komentu je něco jiného, než v tom druhém. Šok. Existuje ještě jedna Kája...

Deptající písničky

9. března 2010 v 8:45 | Kája-14 let
Taky vás některé písničky přivedou do depky?

Tričko do tičkářské soutěže

15. února 2010 v 16:58 | Kája-13 let
No jo, Kája se přihlásila do tričkářské soutěže na blog.blog.cz
Jestli nepřečtete ten nápis, je tam napsané Mám rád kosti a blog.cz.
Víc už to komentovat nebudu.

Lednice, Červená lhota, Kroměříž....a co Frýdek-Místek?

17. ledna 2010 v 10:23 | Kája-13 let
O zámcích jako jsem uvedla v nadpise určitě všichni víte a někteří jste je i navštívili. Nebo obdivujete jiné zámky, existuje přece ještě Hluboká, Hradec n. Moravicí a třeba i Kunín, ale asi si málo lidí vzpomene na náš Frýdecký zámek, na to, co je na našem městě to nejhezčí v kategorii památky. Jen v téhle kategorii protože obecně je pro mě nejhezčí místo Frýdecký les.

Veselé Vánoce-extra2

19. prosince 2009 v 8:32 | Kája-13 let
Možná jsem minule psala, že další koleda bude v pátek, ale buď jsem na to zapoměla nebo jsem neměla čas.
Proto to tedy rychle napravuji a koledu dávám teď. Možná že další koleda nebude v pondělí ale až v úterý. Omlouvám se.

Veselé Vánoce- extra1

16. prosince 2009 v 13:59 | Kája-13 let
Mám pro vás malý speciál, aby se vám lépe čekalo na Ježíška.
Dělala jsem to už loni, tenkrát však v jiné podobě. Speciál byl na blogu každý den a obsahoval nějaký vánoční obrázek z youtube.com...
Jsem už přece vyspělejší než loni. ZASE to budou youtuby, ale vlastní. Nahrála jsem, jak hraju některé vánoční koledy.
Dnes, v pátek a v pondělí se tedy těšte na koledičky. Na štědrý den to bude ještě lepší, s vánočním obrázkem a koled bude víc.

Tak si tedy pojďte se mnou poslechnout první speciál, aneb extra jedna :-)

Pochlubím se vám hrou na housle

10. října 2009 v 17:00 | Kája-13 let
Asi před měsícem jsem se rozhodla, že bych vám mohla ukázat své houslové umění.
Nemeškala jsem a natočila jsem se. Dneska (famfáru prosím!) vám to hraní předvedu.

Tričko s logem blog.cz

22. června 2009 v 19:34 | Kája-13 let
Ahoj holky,
je tu taková novinka.
Koupíte si hezké tričko, a přitom budete dělt blogu.cz reklamu!


Někdo už jste možná četli na Srdci o nové blogové stránce: www.tricka.blog.cz

K čemu to je dobré?

Na té stránce si můžete úplně sami navrhnout tričko a potom si ho koupit.
Vyberete si barvu, obrázek...
Jedinou podmínkou je to, že se na tričku musí oběvit logo blog.cz

Mě se ta možnost strašně líbí. Už jsem si tam zkusila vytvořit velkou hromadu triček.
Nechci za ně však utrácet. Dva tři týdny počkám a pak řeknu mamce, ať mi to koupí ona, jako dárek k svátku. Určitě nebude sama vědět, co mi má koupit, takže ji jen pomůžu.


Na té stránce si vlastně nemusíte vytvořit jen trička. Jsou to i mikiny, tílka, šaty, spodky (dámské i pánské), šortky. Potom ještě takové capiny, jako je třeba podložka pod myš, přívěsek na klíče, plyšáček, hrnek, puzzle. Už jsem si říkala, že bych na Vánoce každému udělala nějaký přívěsek, nebo co, ale když tam musí být ta adresa, tak bych vypadala, jako vedoucí firmy, která dává reklamní předměty.

Tak dneska takový kratší článeček..

Drzý kos

11. února 2009 v 15:03 | Kája-12 let
Asi pět let přikrmujeme přez zimu jednoho tlustého,vypaseného kosa,s oranžovým nosíkem.


Původně to tak ale nebylo.


Chtěli jsme krmit všechny ptáčky,podobně,jako to dělají ostatní. Koupili jsme ve zverimexu krmení a nasypali do misky,kterou jsme položili na balkon. Za nějakou dobu tam začaly chodit sýkorky,hopsali vrabečci a občas přišlo několik kosáků.

Jeden z těch černých kosů si náš balkon obzvlášť oblíbil,až začal být tak trochu lakomý. Pyšně kráčel po zábradlí a pral se s každým ptáčkem,který se jen přiblížil. Od té doby jsme krmili Kosa (s velkým K) každý rok.

Časem se i tak trochu ochočil. Nevadil mu žádný prudší pohyb,pohnutí záclony,mohli jsme ho dokonce dlouho pozorovat. Problém nastal,když jsme začali krmit ještě jedno zvířátko-pejska Fíčka. Přistěhoval se k nám na jaře a do zimy se z něho stál uštěkaný hafan. Báli jsme se,že se Kos bude bát. Ze začátku to byla pravda. Fíka nesměl ani vidět.... Čas ale udělá hodně. Proto jsme Kosa krmili dále a doufali,že si zvykne.

Zvyknul si až nemožně moc. Kos zobe,hned za sklem štěká Fík a přesto to nikoho nerozhází. Občas vtipkujeme,že nemáme jedno,ale dvě zvířátka.

Letos jsem se bála,že nám Kos chcípnul. Nasněžilo,semínka ležela na balkoně ale kos nikde. Nehlo to s ním ni když tam přiletěli vrabci. Myslela jsem,že je všeho konec...a včera jsem viděla,že Kos žije.
U balkonu se totiž prali dva kosáci. Jednoho z nich jsem poznala. ,,Náš" Kos má totiž oranžový nos,oranžovější,než je mají ostatní kosi,dokonce víc,než na té fotce. Jako obvykle ten boj vyhrál. Spokojeně spořádal všechna slunečnicová semínka a odletěl.

Dneska jsem se málem počurala smíchy. Kos totiž čapěl pod zábradlím a nejspíž číhal na ty,co by se jen odvážili vkročil do jeho teritoria. Sotva mě uviděl,zvedl ocas a ulevil si. Milý pozdrav. Hovínko dopadlo na zem a Kos odskákal do zadu,abych ho neviděla. Co to tam vyváděl?

Webnode.cz: Lepší než blog?

23. ledna 2009 v 11:17 | Kája-12 let
Není to tak dlouho,co se Marťas Dušek na svém blogu zmínil o velkém konkurentovi www.webnode.cz. Já jsem se tam běžela podívat. Říkala jsem si,že přece není možné,aby bylo lepší něco,než blog.cz . Zkusila jsem si tam založit stránky. Něco na tom asi bude.

Na první pohled se to zdá být stejné,jako blog.cz . Po podrobnějším zkoumání však příjdete na to,že o nějaké funkce navíc to má. Tehdy jsem si říkala,že je blbost,abych se tam stěhovala,protože tady se cítím jako doma. A když ani nejsem schopna se přestěhovat na jinou adresu blog.cz,na jiný server bych asi přejít nemohla.

Teď se na to začínám koukat z jiné strany. Přibližně hodinu jsem se babrala s jedním článkem,který se mi nakonec nezveřeknil! A to ani není doba,kdy by byla přeplněná síť. Nejsem si úplně jistá,jestli za to nemůže náhodou počítač,ale nestalo se mi to poprvé. Krom toho jsem už na hodně blogích četla,že se s takovým problémem setkali.

Nejradši bych se tam přestěhovala,jenomže já to asi nedokážu! V reálném životě nemám ráda změny,ve virtuálním světě je tomu asi stějně.
Když už jsme u toho: i změna e-mailové adresy mi dělala velké potíže!

Takže nevím...

Aktualizace 23.1. ve 12:33: Článek se mi naštěstí sám uložil,už jsem ho zveřejnila. Je to ten nad tímto článkem.

Největší myš na světě

17. ledna 2009 v 11:22 | Kája-12 let
Dnes,17.ledna od třinácti hodin můžeme v Pražské Zoo vidět poprvé mláďatko te největší krysy na světě. Jedná se o krysu obláčkovou,s latinským názvem Phloeomys pallidus.

Tato veliká krysa váží neuvěřitelné dva kilogramy. Zdá se vám to málo? V říši živočichů by to málo mohlo být. Ale když si uvědomíme,že se jedná o krysu a ne o králíka. Běhá mi mráz po zádech. Nechci tím říct,že se myší bojím,ale potkat takovou dvoukilovou krysu...To bych nechtěla.
Opakem by mohla být moje sestra. Myší se taky nebojí. Jenže ona je dokonce má strašně ráda.
Než jsme si pořídili pejska,strašně chtěla chovat myšky. To se totiž podívala do zverimexu,kde se zamilovala do rostomilé bílé myšičky.... Taková myška by se dala omluvit. Jenomže ona má ráda i takového potkana. Jednou šla ze školy,uviděla potkana a hrála si s ním. I přesto,že byla ve druhé třídě a byla dostatečně chytrá,že takové zvíře může přenášet nemocí. Naštěstí nic nechytla.
Ale vraťme se ke kryse obláčkové. Odkud pochází? Její původ je někde na Filipínách. Do evropy se poprvé dostala uměle,a to do Londynské Zoo.
V české republice máme tuto ,,obludu" přibližně rok a půl. Do Pražské Zoo se nastěhovaly dva párečky těchto myšek,jednomu se před rokem narodilo krysátko. Malinké milé krysátko,které vážilo 120g! Dneska ho poprvé můžeme vidět.

Že by to s tím krysátkem byl osud? Narodilo se loni,když byl v čínském horoskopu rok krysy.
Možná nad tím ohrujete nos,ale náš pejsek se narodil v roce psa. Že by na tom skutečně něco bylo?

Náramky přítelství

15. ledna 2009 v 19:39 | Kája-12 let
Tyto nádherné náramky z barevných nití a stovky uzlíčků si lidé darují jako důkaz přátelství. Nebo si je upletou jen tak,pro sebe. Obojí má něco do sebe. Náramky krásně ozdobí vaše ruce,což je dobrá oplatka za tu námahu.
Já jsem na tyto náramky přišla před pěti lety,ve výtvarném kroužku,kde jsme jeden jednoduchý zkusili. Mně to bavilo,takže jsem hned doma mamku přemluvila,aby mi koupila knihu a náramcích.

Časem jsem se naučila dost vzorů,dneska jich umím asi dvacet.

Chcete to taky zkusit? Mrkněte se na stránku www.naramkypratelstvi.cz kde mimo jiné najdete hodně krásných návodů...

Je meloun ovoce,nebo zelenina?

10. ledna 2009 v 10:10 | Kája-12 let
Častá otázka. Lidé si většinou myslí,že ovoce. O tom dokazuje i anketa,kterou jsem v listopadu dávala k většině článků. Výselek?
Pro zeleninu jen pět hlasů,zato pro ovoce 105 hlasů.
Přesto je meloun zelenina.

 
 

Reklama


Rubriky